Media

A jakże! Prelude Team Poland zaistniało już nie raz w ogólnopolskich mediach!

Większość materiałów, niestety, nie jest już dostępna...
Dzielimy się zatem tym, co mamy:

Portal Śląska Cieszyńskiego - 13.08.2005 - Brenna

Honda Prelude w Brennej

13-08-2005

 
Honda Prelude w Brennej
Samochody Honda Prelude opanowały Brenną. Właśnie w tej beskidzkiej miejscowości odbywają się drugie urodziny Prelude Team Poland. W piątkowy wieczór do Brennej przyjechało kilkadziesiąt modeli Hondy Prelude - bazą stała się Karczma Pod Skalicą, wokół której na polu namiotowym rozbito obozowisko. 

Sobotni dzień przeznaczono na zwiedzenie okolicy...
Ci którzy chcieliby zobaczyć te samochody - będą mieli okazję. W niedzielę około godziny 15:00 wszyscy uczestnicy zlotu wraz ze swymi autami mają się zaprezentować w Brennej Centrum wokół amfiteatru. W trakcie prezentacji samochodów ma również wystąpić dziecięcy zespół z Ukrainy.

Wszystkich gorąco zapraszamy

    
   

 

Portal Giżycko.pl - 13.07.2008 - Giżycko

Zlot Honda Prelude

 

13 lipca (niedziela) godz. 12.00-15.00 pl. Piłsudskiego

 

 

 

 

W programie prezentacja samochodów i konkursy:

 


  • egzamin z parkowania (przodem, tyłem i koperta) przeprowadzony we współpracy z ośrodkiem szkolenia kierowców - każdy uczestnik własnym samochodem 
  • jazda rowerem w specjalnej masce z okularami 
  • wybór najładniejszego auta 
  • najgłośniejszy? 
  • najlepszy tunning 
  • najlepsze car audio

 

Klub użytkowników, miłośników oraz sympatyków samochodu Honda Prelude został  założony w 2003 roku. Od początku działalności poprzez stronę internetowąwww.hondaprelude.pl, zrzesza wszystkich fanów motoryzacji zakochanych w sportowym japońskim modelu Hondy - Prelude. Użytkownicy wymieniają się opiniami zarówno tymi technicznymi, dotyczącymi obsługi i eksploatacji swoich samochodów, jak również w innych, nie związanych z motoryzacją tematach.

 

Obecnie zrzeszonych jest 1850 użytkowników, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Obszerne forum jest niezwykle bogatą skarbnicą wiedzy i ciekawostek na temat wszystkich generacji Hondy Prelude. 

 

W różnych zakątkach Polski odbywają się częste, lokalne spotkania klubowiczów, a trzy razy do roku organizowane są ogólnopolskie zloty Hondy Prelude. W tym roku w dniach 11-13-lipca odbywa się  letni zlot w Giżycku. Organizatorzy spodziewają się około 50 aut. Zapewniają też klubowiczom doskonałą zabawę podczas zlotu oraz wiele nie tylko motoryzacyjnych atrakcji.

 

Portal Furious.pl

Jesienny zlot Prelude Team Poland

Ogólnopolski zlot Prelude Team Poland, skupiający miłośników niezwykłego japońskiego auta jakim jest Honda Prelude, odbył się w weekend na lotnisku pod Koninem. W zlocie uczestniczyło ponad 50 kierowców ze swoimi Hondami. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji m.in. "test łosia" - polegający na przejechaniu samochodem slalomu pomiędzy słupkami z odpowiednią prędkością, wybory najładniejszego auta zlotu oraz konkurencja car-audio na najlepiej nagłośnione auto.

Największą atrakcją były jednak zawody na dystansie ¼ mili. W klasie samochodów z silnikami o pojemności 2 litrów najlepszy czas na popularną "ćwiartkę" jaki został zanotowany to 16,2 sek. , natomiast w najmocniejsze klasie najlepszy wynik to 14, 96 sek . Nie zabrakło także klasy dodatkowej, która była przeznaczona dla członków klubu, którzy postanowili zmienić auto na inne ale dalej duchem są z klubem Prelude. Niewątpliwym liderem było Mitsubishi 3000GT z czasem 14,03 sek.

Po zakończeniu zawodów na lotnisku, uczestnicy zlotu przenieśli się do ośrodka wypoczynkowego w Slesinie, gdzie przy muzyce, grillu bawili się do rana.

Honda Prelude doczekała się pięciu generacji. Pierwszy model opuścił fabryki 1979 roku. Produkcja ostatniej V generacji została zakończona w 2001 roku. Niewątpliwie najbardziej kultowym silnikiem w tych samochodach to silnik o zmiennej fazie rozrządu VTEC o pojemności 2.2 litra.

Na wiosnę zapraszamy wszystkich na kolejny zlot Prelude Team Poland

Tekst: Marcin Zaporowski , Foto: Michał Jakubek


Portal Biłgoraj.com.pl - Zwierzyniec / Biłgoraj - 01-03.10.2010

Zlot miłośników Hondy Prelude.

Dodał: NN Data: 2010-10-04 19:00:02 (czytane: 11082)

W dniach 1 –3  października 2010 r. w Zwierzyńcu miał miejsce ogólnopolski zlot  „PRELUDE TEAM POLAND”, który zrzesza  właścicieli i miłośników aut z Klubu HONDA PRELUDE. Z ramienia klubu, organizacją imprezy lokalnie podjął się Paweł Wach „Ilotasus”.

Pomocy organizacyjnej, związanej z rozegraniem zawodów z cyklu „RallySprint” na torze kartingowym w Biłgoraju, udzieliły dwa miejscowe kluby PZM - Automobilklub Biłgorajski oraz UKS Moto-Kart „Energetyk” Biłgoraj.  

Pierwsi uczestnicy, którzy nie mogli doczekać się specyficznej atmosfery zlotowej, pojawili się już dzień wcześniej – 30 września. Przyjechali forumowicze, miłośnicy aut tej marki, z całej Polski - min z województw: lubuskiego, małopolskiego,  mazowieckiego, śląska,  wielkopolski, pomorza i innych. W zlocie wzięło udział ok. 70 osób. Przez te kilka dni Hondy Prelude pojawiały się na ulicach  Zwierzyńca, Biłgoraja, Frampola, budząc zaciekawienie mieszkańców.  Zlot rozpoczął się od piątkowej imprezy integracyjnej dzięki której mogli się poznać starzy i nowi klubowicze. Kolejnego dnia  w  sobotę, uczestnicy zlotu w kolumnie aut, pod eskortą samochodu policyjnego z WRD KP w Biłgoraju,  udali się na tor kartingowy w Biłgoraju na organizowaną dla nich przez Automobilklub Biłgorajski i UKS Moto-Kart "ENERGETYK" Biłgoraj, specjalną rundę "RallySprint". Współorganizatorem tej rundy był oczywiście Klub Prelude Team Poland. 

honda_bilgoraj__7__1.jpg

 

W pierwszej części imprezy odbywały się przejazdy treningowe. Następnie po zaznajomieniu się z torem, odbyła rywalizacja indywidualna  w dwóch klasach pojemności skokowej silnika 2.0 i 2.2 litra.  Klub dysponował własnym profesjonalnym sprzętem pomiarowym, więc procedura startowa przebiegała bardzo sprawnie a pomiary czasów okrążeń toru uzyskiwanych przez kierowców były bardzo dokładne. Nad prawidłową obsługą pomiarów czuwał konstruktor urządzeń kolega Grzegorz Czerniak ze Swarzędza znany jako „Apollo”. Zawody, które trwały do późnych godzin popołudniowych.  przebiegały w miłej atmosferze, bez przykrych niespodzianek, jeżeli nie liczyć „drobnego” uszkodzenia na drodze miski olejowej w aucie kolegi Adama Jakubowskiego  - ksywka „Rychu” z wybrzeża, który dzięki pomocy miejscowych kolegów z PZMot. zdążył auto naprawić i „zaliczyć” kilka okrążeń toru, włączając się tym samym do rywalizacji.             

 

honda_bilgoraj__39__1.jpg

 

Pod koniec zawodów wszyscy uczestnicy wzięli udział w pamiątkowym zdjęciu grupowym na torze. Następnie przedstawiciel z Automobilklubu Biłgorajskiego -Zenon Łój, wręczył dwa puchary specjalne: Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj dla najszybszej załogi żeńskiej, który otrzymała Justyna Iwińska wraz z siostrą, które przyjechały z Inowrocławia. Drugi - Puchar Prezesa Automobilklubu Biłgorajskiego otrzymał Paweł Wach, za najszybsze przejazdy oraz organizację tej imprezy. W tym miejscu wypada wspomnieć, że przedstawiciel Automobilklubu -pan Zenek, w bardzo pochlebnych i ciepłych słowach wypowiedział się na temat zachowania       i dyscypliny uczestników zlotu oraz samej atmosfery jaka panowała podczas zawodów na torze nazywając ją „rodzinną”, za co wszyscy uczestnicy zlotu z autorem tekstu – dziękują!. Nie ukrywając swojej lekkiej zazdrości dodał, że:„tak dużej frekwencji płci pięknej, jaka brała udział w specjalnej rundzie „RallySprint” na swoich zawodach tego typu jeszcze nie miał, poza organizowanym przez klub zlotem motocyklowym”.

Po powrocie do Zwierzyńca na teren zlotu, odbył się widowiskowy chrzest nowych uczestników oraz oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie pucharów oraz nagród ufundowanych przez sponsorów.

Fundatorem nagród rzeczowych były firmy z Biłgoraja – AMBRA S.A  i Autoservice Ostrowski.

Najlepsze wyniki czasowe  w „RallySprint” w klasie 2.2:
Paweł Wach „Ilotasus” z Biłgoraja
Łukasz Karwacki „Lukancio” z Warszawy
Marcin Cichowski „Biały z Warszawy

- klasie 2.0
Jakub Pręcikowski „Qba” z Myślenic
Łukasz Moliński „Molo” z KoszalinaŁukasz Salasa „abs_olut” z Krakowa

Puchar specjalny dla właściciela najstarszego auta na zlocie otrzymał Tomasz Witkowski „Vituo” właściciel białej Hondy Prelude II generacji z roku 1986. „Vituo” pokazał na torze, że jego Hondą, którą pieczołowicie odrestaurowuje, mimo swojego wieku potrafi znakomicie jeździć.    

Dalsza część sobotniej nocy również upłynęła w atmosferze dobrej, wspólnej zabawy zlotowej.  W niedzielę, w południe, uczestnicy rozjechali się do domów zabierając ze sobą niezapomniane wrażenia ze zlotu, o którym będzie można mile powspominać czekając następnego spotkania.

Pozdrawiam! - Darek Gałązka - prezes klubu PTP (W-wa)